ROWEREM I ŻUKIEM - 3 x Sudety

czyli pandemiczne wędrówki po polskich górach

Zmęczona? Wypompowany? Jedziesz na oparach?

Nie potrafisz już usiedzieć w domu lub w pracy? Nie masz możliwości aktywnego wypoczynku w górach świata?

Zapraszam Cię w miejsce, w którym odzyskasz siły życiowe i naładujesz akumulatory! Góry Izerskie. Choć położone na samym zachodnim krańcu Sudetów, to prawdziwie rowerowa kraina.

Setki kilometrów dobrych dróg, szlaków górskich na pograniczu Polski i Czech.  Co prawda najbardziej znana jest z…  kilometrów tras zimowych, przemierzanych na nartach biegowych, jednak wiosną, zaraz jak tylko stopnieją ostatnie płaty śniegu (czyli na początku maja), turyści przesiadają się tu na rowery. Trasy zimowe najczęściej pokrywają się z tymi letnimi. Zapewne rozpoznasz wiele miejsc z naszych wspólnych wędrówek na biegówkach. Zahaczymy m.in. o Kopalnię Kwarcu Stanisław (krajobraz księżycowy!), ukwieconą Halę Izerską (słynne naleśniki z jagodami), Rozdroże Izerskie, a na koniec wpadniemy na Stację Orle do Pana Staszka  na opowieści o szklarstwie i hutnictwie (oraz piwo Walońskie). A to tylko jeden z naszych wspólnych 3 dni. W kolejnych dniach proponuję wycieczkę górską po Pogórzu Karkonoskim. Trzeciego dnia w ramach dnia „restowego” prawdziwa perełka – wycieczka krajoznawcza Żukiem po Kotlinie Jeleniogórskiej z Panem Krzysiem – aktorem i przewodnikiem.
Terminy:  23-25.04.2021 / 07-09.05.2021 /  28-30.05.2021


Dzień 1.  Rowerem: Izerskie przestrzenie – trasa szlakami Gór Izerskich, przez osiedle Huty, dawne kopalnie, wreszcie przez Halę Izerską i wzdłuż rzeki Izery, zatrzymamy się na Stacji Orle na opowieści o szkle i… łyczek piwa Walońskiego.

Długość trasy: ok. 40 km; przewyższenia 1060 m; najwyższy punkt 1090 m n.p.m.

Dzień 2.  Rowerem  lub pieszo: Karkonoski Ekspress pod reglami – trasa szlakami Pogórza Karkonoskiego, przez zalesione wzgórza poprzecinane licznymi potokami, wodospadami,  z widokami na Karkonosze - Śnieżne Kotły, z licznymi skalnymi ostańcami - Krucze Skały.

Długość trasy: ok. 22 km; przewyższenia 850 m; najwyższy punkt ok. 1000 m n.p.m.

Dzień 3. Żukiem: Sentymentalna Kotlina Jeleniogórska – odwiedzimy Muzeum Sentymentów w Kowarach (cofniemy się w czasie o kilka dekad!), znikniemy pod ziemią w kopalni uranu Podgórze, a kiedy znów się pojawimy, pojedziemy zobaczyć miasto, którego nie ma – Miedziankę. Tutaj posilimy się w miejscowym browarze z tradycjami.

Długość trasy: ok. 90 km, przewyższenia dla Żuka nieistotne cool


Uwaga – w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych może nastąpić zmiana programu.

Wyjazd jest potwierdzony przy minimum 4 uczestnikach.


Cena wyjazdu:  400 PLN, a w niej:

- przewodnictwo, pilotaż

- poranna kawa i uśmiech oraz dużo ciekawych informacji o górach świata


Dodatkowo płatne na miejscu:

- sentymentalna wycieczka Żukiem  - 100 PLN/os

- nocleg 3 noce 210 PLN/os (pokój 2-osobowy, z łazienką, może być koedukacyjny lub dopłata do jedynki!)

- możliwość wypożyczenia roweru na miejscu
Rowerem przez Polskę

Rowerem przez Polskę

Szlakiem do Śnieżnych Kotłów, Karkonosze

Szlakiem do Śnieżnych Kotłów, Karkonosze

Śnieżka, Karkonosze

Śnieżka, Karkonosze